Lipnica Murowana hotel Tadeusz Uszew
ATRAKCJE OKOLICY

Lipnica Murowana

Lipnica to jedno z najpiękniejszych miejsc Małopolski. Osada została założona przy dawnym szlaku handlowym prowadzącym z Krakowa na Węgry i istniała już na początku XIV w. W Lipnicy Murowanej zachował się do dzisiaj układ owalnicowy średniowiecznego miasta lokacyjnego z obszernym, prawie kwadratowym przestrzennym Rynkiem. Pośrodku Rynku znajduje się figura bł. Szymona z Lipnicy z 1913 r., a stare lipy i domy z podcieniami wprowadzają niepowtarzalny urok w to miejsce. Znajdują się tu aż trzy zabytkowe kościoły. Najcenniejszym jest wpisany na listę UNESCO XV w. modrzewiowy kościół p.w. św. Leonarda.

ATRAKCJE OKOLICY

Wiśnicko-Lipnicki Park Krajobrazowy

Na terenie Parku znajdują się dwa Rezerwaty Przyrody Nieożywionej - Kamień Grzyb oraz Kamienie Brodzińskiego, mające prawdopodobnie swoje energetyczne źródło, wspaniałe miejsce na spacer.

Wiśnicko-Lipnicki Park Krajobrazowy hotel Tadeusz Uszew
zamek w wiśniczu
ATRAKCJE OKOLICY

Zamek w Nowym Wiśniczu

Głównym miejscem przyciągającym turystów jest niewątpliwie Zamek Kmitów i Lubomirskich. Jest to jedno z najcenniejszych w Polsce dzieł wczesnobarokowej architektury rezydencjonalno-obronnej. Najstarsza cześć zamku została wzniesiona w XIV w. przez Kmitów. Obok zamku mieści się wczesnobarokowy klasztor Karmelitów Bosych, otoczony fortyfikacjami bastionowymi. Pomiędzy zamkiem, a klasztorem usytuowany jest tez drewniany dworek "Korzynówka" z połowy XIX w., gdzie mieści się Muzeum Pamiątek po Janie Matejce i jego licznych pobytach w tym miejscu.

ATRAKCJE OKOLICY

Kopalnia Soli w Bochni

Zapraszamy do liczącej ponad 750 lat Bocheńskiej Kopalni Soli, gdzie znajdują się podziemne trasy turystyczne z solnymi korytarzami. 230 metrów pod ziemia mieści się Komora Kieratowa, Kaplica św. Kingi, Stajnia Mysiur oraz największa wykuta w soli Komora Ważyn. Kopalnia była najstarszym zakładem wydobywczym w Europie.

Stacja Narciarska Laskowa - Kamionna Hotel Tadeusz Uszew
ATRAKCJE OKOLICY

Stacja Narciarska Laskowa - Kamionna

Amatorzy narciarstwa mogą skorzystać z doskonale przygotowanej stacji narciarskiej, która znajduje się w Laskowej (30 minut jazdy samochodem). Znajda tam Państwo cztery wyciągi orczykowe, oświetlony stok, trasy narciarskie dla początkujących i zaawansowanych o łącznej długości 3600 m, serwis narciarski, wypożyczalnię nart i snowboardów oraz szkołę narciarską.